Ana Sayfa

Ayser ve İhsan Doğramacı Anaokulu,

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Çocuk Gelişimi Bölümünün danışmanlığı ve katkıları ile 15 Kasım 2015 tarihinde kurulmuştur. Hacettepe Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde Sıhhiye yerleşkesinde hizmet vermektedir.

Ayser ve İhsan Doğramacı Anaokulumuz; Üniversitemiz personelinin, emeklisinin, öğrencisinin yanı sıra üniversitemizin kampüslerinde bulunan yan kuruluşların çocuklarına eğitim-öğretim vermektedir. Kontenjanımız uygun olması durumunda dış veli çocukları da Anaokulumuzun eğitim hizmetinden yararlanabilirler.

Ayser ve İhsan Doğramacı Anaokulumuzda, Hacettepe Üniversitesinin çağdaş eğitim yaklaşımı ile profesyonel eğitim kadrosu tarafından Okul öncesi eğitim sürecindeki çocuklarımızın bilişsel, sosyal, duygusal ve psikomotor gelişimlerini desteklemek üzere temellendirilmiş eğitim hedefleri bulunmaktadır. Çocuklarımızın gelişimlerini desteklemek için, Okul Öncesi eğitimi ile ilgili Üniversitemizin fakülte ve birimleri ile gerekli iş birlikleri yapılarak bütüncül, özgün, eklektik ve harmanlanmış programlar yürütülmekte ve çocuklarımızın zengin öğrenme ortamları ile farklı deneyimler yaşayabilmelerine fırsatlar sunmaktadır.